Tallinn Design House brändiraamat toetab kodumaiste disainiettevõtete tegutsemist välisturgudel

PRESSITEADE
27.11.2018

Tallinn Design House esitles Eesti disainerbrändide kogumikku, mis annab tervikliku ülevaate siinsest disaini- ja moemaastikust ning Eesti uuemast heliloomingust.

Juhataja Anu Lõhmuse sõnulon Eestis on palju suurepäraseid brände, kel on ambitsiooni ja ainest esitleda end rahvusvahelisel skeenel. Eesti disain on eriline, see saab inspiratsiooni meie maast, loodusest ja rikkast kultuuripärandist. Kogumikus tutvustatakse ka kodumaist heliloomingut, mis saab alguse samast allikast. „Loodame, et esindusraamat saab tähelepanu ning aitab kaasa ettevõtete eksporttegevusele,” on Lõhmus lootusrikas.

Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok tunnustab Tallinn Design House tegevust. “Tegu pole tavalise poega, sest tavakülastajale märkamatult toimub seal palju enamat. See on terviklik Eesti disaini rahvusvahelistumist toetav ökosüsteem, mis ühendab oma ala professionaale ja erinevaid organisatsioone, et aidata ambitsioonikatel loojatel jõuda laia maailma. Kohapeal pakutakse kõrgel tasemel disainielamust nii juhuslikele sisseastujatele, turistidele, nõudlikele moehuvilistele kui välismaistele delegatsioonidele. Soov on koondada Eesti paremikku.”

“Disainivaldkonnas on eksporditurgude sisenemisbarjäärid kõrged – maailm on täis talente ja julgeid ideid. Tallinn Design House on ära teinud suure töö ja saanud valmis väärika kogumiku, mis lihtsustab siinse disainimaailma tutvustamist nii Eestisse saabuvatele külalistele kui välismalistele koostööpartneritele ja sisseostjatele,” täiendab Pallok.

Brändiraamat on saadaval Tallinn Design House kaupluses Rotermanni 14 ja veebipoes.

Brändiraamatu esitluse galerii leiab SIIT.
Brändiraamatu digiversiooni leiab SIIT.

Tallinn Design House on suurima valikuga esindusruum Eesti disainiparemiku professionaalseks esitlemiseks kohalikele disainisõpradele ja välispublikule. Ühisturundus- ja ekspordiplatvormi eesmärk on edukate brändide kasvu toetamine ning nende viimine välisturgudele. Esindatud on disaintooted mööblist moeni.

Brändiraamatu väljaandmist kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond loomemajanduse arendamise meetmest.

 

Lisainfo:
Anu Lõhmus
Juhataja
Tallinn Design House, Tallinna Loomeinkubaator
+372 5646 5868
anu@inkubaator.ee