Anu Rieberg

Anu Rieberg

Anu Rieberg

Anu Rieberg on Eesti aeglase moe bränd. Meie disainipraktikat saab kirjeldada läbi nelja kontseptsiooni: naturaalsed kangad, zero-waste disainipraktika, mugavus ja ajatus. Iga disain jutustab personaalse loo ning annab seeläbi rõivale juurde disaineri kohaloleku ning kandjale võimaluse suhestuda nii disaini kui ka disaineriga. Olles mõjutatud ajatutest Jaapani disainielementidest, suuname oma disainid inimestele, kes soovivad end paremini defineerida, otsides kvaliteeti ning sõnumit.

Oma disainiprotsessis lähtume kangaste spetsiifilistest omadustest, millega seome mugavuselemendi. Ruum keha ja kanga vahel annab kandjale nii vaimset kui ka füüsilist vabadust ning seeläbi loob kandja keha disainile unikaalse vormi. Ruumi lisamine annab inimesele privaatsust ning loob võimaluse sisemise seksuaalsuse esilekerkimiseks.

Läheneme disainidele terviklikult zero-waste disainiprotsessi põhiselt, mille tulemusena kasutame tootmisprotsessis ära kõik lõikus- ja niidijäägid. Jäägivaba disainiprotsess ei piirdu ainult disainidega, vaid hoomab ka seda, kuidas oma loomingut presenteerime. Pakendame rõivad kangajääkidest tehtud kottidesse, mida saab peale disaini soetamist igapäevaselt kasutada. Kõik Anu Riebergi hooldus- ja hinnasildid on tehtud seemnepaberile Labora trükikojas ning neid on võimalik kas istutada või komposteerida. Seeläbi saab siltidest hoopis midagi uut, mis rikastab meie looduslikku keskkonda. Just need sammud aitavad luua jääkideta disainiprotsessi, mis on meie rõivabrändi nurgakiviks.

Iga element disainiprotsessis on isiklik ja see käib ka kangaste kohta, mida kasutame. Meie jaoks on tähtis kasutada ja propageerida naturaalseid kangaid. Praegu soetame oma linased kangad kohaliku kangapoe Tekseri vahendusel, mis on üks Orsha linatehase edasimüüjatest. Lisaks eritellimustele, saabuvad kangapoodi ka tehase tootmisjäägid, millest saavad alguse ka meie disainid. Otsus kasutada linase kanga jääke pole ainult eetiline. Hindame lina omanäolisust, sest iga sentimeeter seda kangast on unikaalne ja see omadus annab meile ideaalse lõuendi, mille kaudu end väljendada ning seeläbi on iga disain ainulaadne.

Anu Rieberg