Maarja Niinemägi Jewellery

Maarja Niinemägi Jewellery

Maarja Niinemägi Jewellery

Maarja Niinemägi Jewellery valmistab käsitööna titaanist ehteid. Brändi tooteid iseloomustab ehete mängulisus, julged värvitoonid ja ehete kergsus.

Iga ehe koondab tähendusi ja ehtekandjatena kuulume erinevate kordumatute ideede maailma, kus ka värvil on eriline roll. Kasutades värvi materjalis, küllastunult pealekantuna või aktsendina saab ehtest abstraktne värvi ja vormi kooslus. Titaan materjalina annab selleks palju võimalusi. Ehted on väga kerged ning värvide peegeldus metalli pinnalt kirgas, läbipaistev. Laserlõikuse teel valminud vormidele annab lõppviimistluse käsitöö, nõnda võib iga ehe olla natuke erinev. Siin e-poes saadaval olevad ehted on õhulised ning ruumilised. Tehnoloogiatest on kasutatud laserlõikust, punktkeevitust, anodeerimist. Titaan on puhas ja kehasõbralik allergiavaba materjal.

 

Maarja Niinemägi on osalenud näitustel Eestis, Euroopas, Hiinas, Ameerikas ja Austraalias. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala (BA 2004, MA 2008) ning olnud vahetusüliõpilane Saksamaal Idar-Obersteinis Trieri Rakendukõrgkoolis arendades oskusi vääriskivide graveerimises ja disainis.

Maarja Niinemägi töid on ostetud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogusse, Alice ja Louis Kochi sõrmuste kollektsiooni Šveitsis, erakogudesse (Kadri Mälk EST, Susan Cummins USA, Lars Phalmann FIN). Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Disainerite Liitu. Praegu elab Maarja Niinemägi Tartus ja tegutseb ehtekunstistuudios Cirrus Tähe tn 22.

Maarja Niinemägi Jewellery