Eesti disaini koorekihi leiab kümnekonnast Tallinna kauplustest

Eesti disaini koorekihi leiab kümnekonnast Tallinna kauplustest

29.08.2017

Tallinna sel aastal tabanud disainikaupluste buum on toonud kesklinna mitmeid uusi kauplusi, mis müüvad erinevate Eesti moe- ja ilubrändide loomingut. Ent turule on tulnud ka täiesti uusi kaubamärke, mida saab osta peamiselt otse disainerite showroomidest.

Moegurmaanile on ilmselt parima valikuga kauplus sel aastal uksed avanud Tallinn Design House Rotermanni kaupluses.

Seda hindavad põnevaks ka moedisainerid ise. Sel aastal oma moebrändiga Ellen Richard turule tulnud Kristi Pärn peab seda näiteks kõige toredamaks nähtuseks eesti disaini müüvate kaupluste hulgas: “ Viies sinna oma kollektsiooni, vaatasin ma huviga Kristiina Viirpalu, Pohjanheimo, Reval Denim Guild’i ja paljude teiste  loomingut – neid pole varem niimoodi ühes poes koos olnud.”

Tallinn Design House on Eesti disaini ülevaatlik esindusruum, kust leiab ka brände, mis varem ei olnud väljaspool oma moemajasid ja showroome esindatud – ehk siis disainerite loomingut, kellel on oma loomingu väljapanekuks piisavalt kõrged ootused ja nõudmised ning soov, et ruum või väljapanek toetaks brändi kuvandit.

Tallinn Design House’is näeb lisaks moe-, aksessuaari- ja ehtedisaineritele ka Eesti valgusti-, tekstiili ja mööblidisainerite loomingut, omanäolist keraamikat, samuti Eesti originaalset looduskosmeetikat ja näiteks disainialast kirjandust.

“Väga paljud meie kaupluses oma kollektsioonidega esindatud Eesti tippdisainerid on sellist esinduslikku kohta  juba aastaid oodanud,” ütleb idee eestvedaja Anu Lõhmus. “Brändide valimine Tallinn Design House’i käib läbi mitmete kriteeriumide täitmise. Ootame kaubamärke ning isikubrände, kel on välja panna  terviklikud tooteperekonnad-seeriad. Oluliseks peame originaalloomet ning uudsete lahenduste ja tehnoloogiate kasutamist nii tootearenduses kui nutika lahenduse kajastumist valmistootes.”

Asukoht Tallinna südames arhitektuuriliselt põnevas Rotermanni kvartalis on Tallinn Design House’i toonud palju välisturiste.