Eestis hakati 3D printeriga lambikupleid tootma

Eestis hakati 3D printeriga lambikupleid tootma

17.10.2018

Kodumaine disainiettevõte UUP Design kasutab oma valgustite seeria tootmisel pealtnäha väga lihtsat, ent Eestis esmakordselt kasutatavat lahendust – 3D printimine. Lambikupli erilist sündi tunnistasid 16. oktoobril ka Tallinn Design House’is UUPi pop-up poe avamisüritusele tulnud külalised.

„Kuma sarja kuuluva põranda-, lae- ja laualambi kuppel on igas mõttes teed valgustav. See ei ole toodetud mitte ainult biolagunevast materjalist, vaid on teadaolevalt üks esimesi 3D prinditavaid lambikupleid Eestis,“ kommenteeris kodumaise mööblitootja UUP eestvedaja Andre Visnapuu.

Visnapuu sõnul on keskkonnateadlikkusest ja innovatsioonist kantud kogu UUPi tootevalik, kuhu kuulub mitmeid skandinaavialikult puhta joonega mööblitükke, mis sobivad nii koju kui ka avalikesse ruumidesse.

Kuni 16. novembrini Tallinn Design House’is avatuks jäävas pop-up poes on võimalik lisaks Kuma valgustitele tutvuda ka lihtsa, kuid nutika ja omanäolise disainiga nagidega Naq. Samuti saab oma käega katsuda paljusid teisi UUPi tooteid.

UUP on kahe disaineri sümbioos, koos mõeldakse, kritiseeritakse ja luuakse tooteid mis endale tõeliselt meeldivad, lootes et leidub veel inimesi kes need soojalt vastu võtavad.

UUP tooted on Tallinn Design House’is Rotermanni 14 tutvumiseks väljas kuni 16. novembrini 2018.

Kontakt:
Triin Kõivupuu
UUP Design
triin@uupdesign.ee
(+372) 506 1932
www.uupdesign.ee