Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

10.07.2017

Tallinnas toimunud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames külastati Tallinn Design House’i.

9. juulil 2017 toimunud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarsete ürituste avakonverentsil kohtusid Tallinnas rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed ja Euroopa Parlamendi esindajad. Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul on Euroopa Liidu parlamentaarse tasandi koostöö täna olulisem kui kunagi varem. „Olen kutsunud oma kolleegid Tallinna, et arutada kuidas Eesti Euroopa Liidu eesistumise programmi kõige paremini ellu viia ning kaaluda üheskoos, mis tingimusi vajavad idufirmad, et Euroopa Liidus edukalt tegutseda,“ ütles Vitsut. „Soovin, et kolleegid saaksid Tallinnast kogemuse sellest, kuidas toimib paberivabam asjaajamine.“

Kohtumiste raames kogunesid Tallinnas ka eesistujakolmik, kuhu peale praeguse eesistujariigi Eesti kuuluvad ka eelmine eesistuja Malta ja järgmine eesistujariik Bulgaaria. Euroopa Parlamendi esindaja osalusega kohtumise eesmärk on hoida järjepidevust COSAC-i juhtimises. Eesti delegatsiooni kuuluvad Toomas Vitsut, Marianne Mikko ja Jaak Madison.

Kõigil delegaatidel oli võimalus külastada Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite poolt loodud Rotermanni 14 Eesti disaini esindusruumi Tallinn Design House. Külastuse käigus tutvuti Eesti disaini ning Tallinna Loomeinkubaatori tegemistega. Arutleti ettevõtete võimekusest välisturgudel tegutseda, tehnoloogia sulandumisest erinevatesse valdkondadesse ning piirideülesest koostööst.  Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmus: “Tutvustasime väliskülalistele meie pikaajalist tööd ettevõtluse tugistruktuurina ning Tallinn Design House ühisturundus- ja ekspordiplatvormi Eesti disainibrändide rahvusvahelisele skeenele viimisel. Saime väga positiivse tagasiside  unikaalse inkubatsioonimudeli osas, mis on kasvulavaks ühtaegu loomeettevõtlusele ja tehnoloogiavaldkoona start-uppidele.”

COSAC esimeeste konverents valmistab ette novembri lõpus Tallinnas toimuvat COSAC-i täiskogu istungit, mille peateemadeks on Euroopa Liidu tulevik, rahvusparlamentide roll, digitaalse ühtse turu areng, rände välismõõde ja julgeolekuküsimused.

Foto autor: Erik Peinar.