Kas mood saab olla jätkusuutlik @ Startup Week Tallinn 2019

Kas mood saab olla jätkusuutlik @ Startup Week Tallinn 2019

14.10.2019

Moetööstus on üks peamisi saastavaid tööstusharusid maailmas. Kiudude ja rõivaste tootmine ja levitamine soodustavad keskkonnareostuse eri vorme, sealhulgas vee-, õhu- ja pinnasereostust. Seetõttu on moetööstus otsinud erinevaid lahendusi, et vähendada antud tööstuse globaalset jalajälge. Üks levinud lahendustest on jätkusuutlik mood, kuid kas selline nähtus nagu jätkusuutlik mood on üldse võimalik? Finest Fashion Site kutsub Startup Week 2019 raames huvilisi saama vastuseid sellele ja ka paljudele teistele küsimustele 14. novembril Tallinna Loomeinkubaatorisse (Veerenni 24, Tallinn).

Õhtu ajakava:

17:00- 17:15 Sissejuhatus
17:15- 17:45 Reet Aus teemal “Jätkusuutliku moe probleemid”
17:45- 18:15 Margot Vaaderpass teemal “Kuidas me saame muuta jätkusuutlikku moodi efektiivsemaks?”
18:15- 19:00 Diskussioonpaneel teemal “Kas mood saab olla jätkusuutlik?” Arutavad: Reet Aus, Kristiina Martin, Karl-Christoph Rebane

Aus Reet on Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini labori eestvedaja ning väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodit rakendav disainer. Platvormi Trash to Trend looja. Ettevõtete Aus Design ja Upmade asutaja.

Margot Vaaderpass on Eestist pärit naisterõivaste disainer, kes ühtlasi tegeleb ka tootedisaini ja sisekujundusobjektidega. Keskendudes erinevatele toormaterjalidele ning tootmisvõimalustele, on ta disainerina seadnud endale eesmärgiks leida uusi ja keskkonnasõbralikumaid viise moemaailmas tegutsemiseks.

Kristiina Martin on SEI Tallinna keskkonnajuhtimisprogrammi noorem-ekspert alates 2019. aasta veebruarist. Kristiina töötab ringmajanduse ning säästva tootmise ja tarbimisega seotud projektide kallal.

Karl-Christoph Rebane on moedisainer, kes kasutab suures osas taaskasutatud materjale. Oma esimese kollektsiooniga võitis ta Estonian Fashion Festivali ning käis Ukrainian Fashion Weekil läbi Young Designer võistluse. Tema põhiline sõnum taaskasutusega on see, et taaskasutamine kontseptsioonina pole piisav – tooted peavad olema ka ihaldusväärsed.

Finest Fashion Site on 2019. aastal loodud moeplatvorm. Brändi missiooniks on kogu ühiskonna moetrendide ja sellest tulenevalt ka elustiili ja üldiste hoiakute kujundamine ökoloogiliset vastutustundlikuks ja jätkusuutlikuks. Brändi kodulehelt saab leida vastutustundliku ja jätkusuutliku moega seotud uudiseid, ajalugu, brändide informatsiooni ja tausta.
Leiad rohkem: https://finestfashionsite.com/.

Leia sündmus Facebookist >
Registreeru Eventbrite lehel >