Kristel Kuslapuu: Suured vormid, kirev värvikasutus ja julged mustrid

Kristel Kuslapuu: Suured vormid, kirev värvikasutus ja julged mustrid

22.03.2021

Kristel Kuslapuu on bränd, kelle tootevalikus on nii kohalikult toodetud mugavusrõivad nagu dressipluusid, jakid, püksid, mütsid, kindad ning eksklusiivsed Kristel Kuslapuu enda kootud kampsunid, mis on nummerdatud ning seetõttu unikaalsed kunstiteosed. Brändi disainer ja looja Kristel Kuslapuu jagas meiega, kuidas bränd alguse sai ja millist sõnumit see edasi kannab.

Kes on Kristel Kuslapuu?

Kassid, saunad ja kampsunid.

Kuidas sai bränd alguse?

Esimeste kollektsioonidega võtsin osa toona populaarsest, kuid nüüdseks kadunud moeetendusest nimega SuperNoova. Sealt edasi tulid erinevad moenädalad ja võistlused. Ametlikult sai brändist bränd, kui aastal 2017 lõime väikse perefirma nimega Nu Da OÜ. Firmasse kuuluvad peale minu veel elukaaslase õde ja õe elukaaslasne.

Mis on brändile iseloomulik? Milline on looming?

Kõige rohkem teatakse ja pöördutakse brändi poole just kudumite pärast. Käsitsi kootud kampsunid, mis olen ise kudunud, olen asunud aastast 2017 nummerdama, mis viitab kudumi kordumatusele. Vahetan alati kas lõnga, muudan veidi lõiget või vahetan värvi. Kahte täpselt samasugust kampsunit ei eksisteeri. Hetkel on käsil kampsun numbriga 51. Samuti on kollektsioonides masinkootud mütsid ja kindad, mis on toodetud Eesti väikevabrikus Baltikumi ja Euroopa lõngadest. Eelmisest aastast lisandus esmakordselt valikusse ka masinkootud kampsunid ja kleidid, mis loodud ema ja poegade juhitud perefirma vabrikus Leedus. Rahva suure huvi tõttu on tulevikuplaan just masinkootud kampsunite valikut laiendada.

Millist sõnumit bränd edasi annab?

Ma ei karda võtta sõna intrigeerivates küsimustes. Ma ei salli ebaõiglust seega püüan mänguliselt juhtida tähelepanu ühiskonna valupunktidele. Minu loomingus on tähtsal kohal huumor, sest see aitab pealt vaatajale lihtsamalt raskeid teemasid edastada. Loovinimese roll ühiskonnas on panna inimesi mõtlema ning esitama küsimusi. Kas kõik on just täpselt nii nagu meile tundub ja kas kuidagi on võimalik muuta ühiskonda sallivamaks, empaatilisemaks –  paremaks.

Mis teeb Kristel Kuslapuu loomingu eristuvaks? 

Baltikumi ja Skandinaavia mõistes vastandub mu käekiri kardinaalselt stereotüüpsetele rahulikele toonidele ja minimalismile. Arvan, et jään silma oma loomingu suurte vormide, kireva värvikasutuse ning julgete mustritega. Meeldib ka kampsunitesse peita salajasi sõnumeid. Vahel võib mõni sõnum kandjale algselt kahe silma vahele jääda ning kohale jõuda alles hiljem ja see tekitab minus elevust. Samuti tekitab vaimustust, kui kasutatavatel sümbolitel on mitmeid tähendusi ning meeldib ka sõnadega mängida.

Kasutad enda brändis vaid keskkonnasõbralikke kangaid?

100% naturaalseid kangaid ja lõngasid on võimalik ümber töödelda ning taaskasutada, luues uued kangad ja lõngad. Oleme koostööpartneriteks valinud just sellised pika ajalooga Euroopa firmad, kellega on sarnased väärtushinnangud. Kangad ja lõngad on kõik OEKOTEX®100 sertifikaadiga. Tooted on kõik tehtud Euroopas, Euroopa kangastest ning lõngadest, Euroopa inimestele. Kiirmoe aeg on läbi ning järjest rohkem inimesi valib eetiliselt loodud aeglast moodi.

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid ja võidud?

Viimase aja suurim väljakutse on magistrikraadi omandamine Kuninglikus Taani Kunstiakadeemias ning kaitsmine aastal 2020. Lõpukollektsioon tuli luua kodustes tingimustes.

Millised on eesmärgid tulevikuks?

Eesmärk on vallutada maailm. 

Tutvu Kristel Kuslapuu toodetega SIIN ja tema brändilehega SIIN.