Londonis tegutseva Eesti moedisaineri Kristian Steinberg kollektsioon saabus Tallinn Design House’i

Londonis tegutseva Eesti moedisaineri Kristian Steinberg kollektsioon saabus Tallinn Design House’i

29.05.2018

28. mail tutvustas Kristian Steinberg Tallinn Design House’s eksklusiivselt oma kollektsiooni Pocahontas. Lisaks sai näha lühifilmi kollektsiooni lavale toomise ettevalmistavast tööst ning Kristian rääkis oma elust ja tööst Londonis.

Kristian vastas meie küsimustele:

Kuidas sai Sinust moelooja?

Lapsena olin arhitektuuri usku, see köidab mind siiani, kuid moemaailm on veelgi inspireerivam. Mood on rohkem elus – kiire muutumine ja koostöö erinevate disainerite, stilistide ja klientidega, mulle meeldib kui palju erinevaid inimesi töötab koos. Ma armastan moe mitmetahulist väljendamisrohkust.

Kellele mõeldes sünnib Sinu looming?

Minu rõivaste ideaalklient on kunsti armastav inimene, kes väärtustab ehedat loomingut. Mind inspireerib sisekujundaja ja moeikoon Iris Apfel, kellele meeldib ennast väljendada läbi rõivaste ja disaini.
Jätan oma rõivaid luues kandjatele vabad käed: nad saavad kleite, jakke ja erinevaid komplekte ise edasi disainida ja anda neile oma näo. Kollektsioonist leiab palju abstraktseid ja ilma konkreetse suurusnumbrita esemeid. See annab valikuvabaduse eri kehatüüpidega ja maitseelistustega naistele minu loomingut kanda. Rõivaese lõpp-produktina tekib kõikide osapoolte koostöös.

Kuidas tekkis Pocahontas kollektsioon?

Sain kollektsiooni luues inspiratsiooni indiaanipealiku tütrest Pocahontasest, kes armus eurooplasesse ja kolis Tema naisena Inglismaale elama, võttis vastu ristiusu ja temast sai väärikas õukonnadaam.
Kollektsoonil on kolm tahku. Esimene etapp kirjeldab robustset põlisrahva elu, kus vahel kohtab looduse ilu ning õhulisi ja kergeid veevoolust inspireeritud kleite. Kollektsiooni teine osa on läänelikum, rohkem tähtsust omavad detailid, mida igaüks saab kanda omamoodi. Kollektsiooni viimane osa on täis õuedaami väärikust ja enesekindlust, mis viibki meid elus edasi. Kui mõelda veelgi kaugemale, siis iga kollektsiooni rõivas elab oma elu ja protsess jätkub, igat ese võtab kandja kuju.

Milliseid materjale Sa eelistad?

Mulle meeldivad kontrastid ja olen omavahel kombineerinud erinevaid materjale. Puuvill ja nahk – kooslus naiselikkusest ja jõulisest loomusest. Annan edasi looduse rikkust läbi naiseliku ilu.

Keda sa näed oma uut kollektsiooni kandmas?

Oluline on see, kuidas just see konkreetne naine soovib minu rõivaid kanda ja kombineerida. Osasid kleite saab kanda kahtpidi, mõnda kleidi või pikema jakina – võimalusi on väga palju. Minu kollektsiooni kandjad räägivad kõik lugu oma vaatenurgast. Tegelikult loeb sisu, inimene, kes minu loomingut kannab.

Kust Pocahontas kollektiooni soetada saab?

Hetkel on kogu kollektsioon ainueksemplaridena saadaval Tallinn Design House kaupluses asukoihaga Rotermanni 14.

Millised on Sinu edasised plaanid?

Hetkel tegelen oma brändile uue kontseptsiooni loomisega. Olen tänaseni kõik oma kollektsioonid loonud eraldiseisvana uue kontseptsiooni või turu testimise eesmärgil. Nüüd panen kõik kokku ja soovin luua pikaajaliselt terviklikumat lahendust. Kuid nagu iga hea asi ikka, võtab see aega ja loodetavasti juba uuel aastal saab tulemusi näha.

TUTVU VALIKUGA

Tutvu Kristian Steinbergi Pocahontas kollektsiooniga Tallinn Design House veebilehel. Suurema valiku leiad meie kauplust aadressiga Rotermanni 14.