Juba lapsena meeldis Tiiale õmmelda. Ta käis kunstiringis ning pärast keskkooli lõppu oli loogiline jätk EKA moedisaini eriala. „Tahtsin tegelikult minna Leningradi tehnoloogiat õppima. Aga ema ja isa ei lasknud. Ütlesid, et nüüd lähed EKAsse moodi õppima ja nii ta läks. Nad jah suunasid – vanemad ju ikka kõrvalt näevad, mis lapsele meeldib. Ma ei saanud esimesel katsel sisse, sain teisel. Aga väga äge ja vahva aeg oli. See oli aastatel 1982–1987. Tollel ajal vähem ülikooli õpiaastaid ei olnudki. Praegu on ju bakalaureus ja magistrantuur. Aga siis oligi viis aastat kokku.“
EKAs õppides valis Tiia lõputööks kudumid. Seejärel töötas ta kolm aastat Harju TTVs (1958. aastal loodud Harju Teenindus ja Tootmisvalitsus – toim.), kus tegi samuti käsikudumismasinatel kudumeid. „Minu juhendaja suunas, et peab teadma, mida kudumismasin oskab ja koob. Muidu kuduja ütleb sulle, et seda ja teist ei saa teha. Ma olengi sellest ajast saati alati tahtnud kõiki asju ise teha otsast lõpuni. Ma ei ole kunagi saanud töötada disainerina nii, et ma ainult joonistan paberile ja mitte midagi muud ei tee.“
Ka hilisem töökogemus disainerina Elinas ja Ilves-Extras hõlmas kogu tootmisprotsessis osalemist – lekaalide loomist, oskust lõikeid suurendada, mudelite tootekaartide tegemist, tsehhis käimist ning õmblejate ja konstruktorite juhendamist.
„Ja siis jõudis see ring tagasi kudumiteni. Ja nii ta tuli. Iseenesest võib ju öelda, et „vana armastus“, aga mulle on kudumid tõesti kuidagi südamelähedased. Ma ei ütle, et teisi asju oleks kuidagi kehvem olnud teha või et ma ei oleks tahtnud teha. See on olnud just põnev ja olen tänulik selle eest, et olen saanud töötada nii mitmes erinevas ettevõttes.“