Pohjanheimo uus kollektsioon paigutab muistsed jutud ja märgitähendused kaasaegsesse disaini

Pohjanheimo uus kollektsioon paigutab muistsed jutud ja märgitähendused kaasaegsesse disaini

13.02.2018

Pohjanheimo moemaja SS18 kollektsioon, millest osa jõuab märtsi alguses müügile Tallinn Design House’i, on inspireeritud pärimuskultuuri juttudest ja sümbolitest, mida kasutatakse variatsioonidena ka rahvaornamentikas.

Mugav, sportlik ja mitmekihiline kollektsioon 2018. aasta kevad-suve kollektsioon sisaldab 42 üksikut riideeset, mida saab omavahel kombineerida, kanda kihiti üksteise peal, jagada oma pere liikmetega ja kanda nii igapäevases keskkonnas kui pidulikul üritusel.

Ülel Pohjanheimol oli kollektsiooni luues silme eest naine, kelle töökalender on täis kohtumisi kontoris, lõunasööke restoranis ja viibimisi pidulikel sündmustel. “Kollektsiooni liikuvus ja teadlik ebaproportsionaalsus kas varrukates, pikkuses või lõigetes eristub vaikselt ja tagasihoidlikult, aga ei loo edevat üldmuljet. Minimalistlik lõige ja suured detailid loovad meeleolu,” räägib moelooja.

Pohjanheimo valis sümbolid, mis seovad hingelist ja materiaalset maailma, mis seovad mõtet ja tegu, inimesi. Riietusesemete pikk vertikaalne joon on justkui side hingelise ja materiaalse olemise vahel, kus kollektsiooni üksikute esemete väljapeetus ja puhas stiil loovad lõppkokkuvõttes ühtse vaba terviku.

“Ristimärk sirutatud tiibadega hingelindu kujutades kannab endas mõtete ja tegude ühtsust, rõhtne siksakjoon on maailmaruum tervikuna,” selgitab Pohjanheimo. “Tikitud ussipea meenutab meile, et oleme targad ja kaitseme oma kodu. Nii on muistsed jutud ja märgitähendused paigutatud kaasaegsesse disaini, joonistatud lõigetesse, kus nad koos moodustavad mugavuse ja eristumise ebaproportsionaalsete elementide, tikandite, paelte, kantide abil.”

Kollektsiooni silmapaistvaim ese on tikitud ülisuurte varrukatega valge villane jakk, mis inspireeritud lühikesest, sportlikust, eest lukuga bomberjakist. Seda jakki sobib kanda igal pool: reisil, külaskäigul, kontserdil, vabaõhuüritusel, õhtusel vastuvõtul.

Kõige selgemini jõuab kandjale kohale disaineri arhailine sõnum suurte pärlitikandite kaudu. Ebaharilike proportsioonidega varrukad, pihikseeliku traksid, jakkide ja pükste pikkused-laiused tõrjuvad traditsioonilist riietumisstiili sillutades rahulikult teed vabale ja elujõulisele rõivale. Traditsioon, mis on saanud uue vormi, püüab pilku, on kaasaegses ruumis ja ajas kandjale praktiline, mugav, turvaline, vaba. “Klassikaliselt kvaliteetne ajatu kangas- kašmiir, vill, siid, puuvill on mind inspireerinud iga kollektsiooni loomisel. Mänguruumi annavadki mõtted, värvid, aasataaeg,” lisab Pohjanheimo. “2018 kevad-suve värvid on sinepikollane ja hallikasroosa.”