Tallinn Design House esitleb: Katrin Aasmaa kultuurilooline rõivakollektsioon “KATA”

Tallinn Design House esitleb: Katrin Aasmaa kultuurilooline rõivakollektsioon “KATA”

14.09.2020

Katrin Aasmaa uus julgete vormide ja  3-mõõtmeliste motiividega rõivakollektsioon on nüüd esindatud ka Tallinn Design Houses (TDH). Silmapaistev rõivalooming äratas tähelepanu juunikuus toimunud Estonian Fashion Festival laval ning pälvis TDH eripreemia. Alates Septembrist on need  julged disainid eksklusiivselt müügil Rotermanni 14 asuvas kaupluses.

Katrin Aasmaa mõtiskleb oma loomingu teemadel: “Usun, et rõivastel on jõud mõjutada hoiakuid ühiskonnas. Minu looming keskendub eelarvamuste lõhkumisele ning vaatleb Eesti ja Vene integratsiooni teemasid läbi moedisaini. Kõige huvitavam tegur on just ühiskonna pidev muutumine, tuletades samas meelde, et kellegi teise traditsioone tundma õppides ei pea ju enda omadest loobuma. Oma loomingus hägustan piire traditsioonilise meeste ja naiste rõivaste vahel, keskendun värvidele, tekstuuridele ja isiklike kogemuste jutustamisele”.

Katrini klientideks on olnud nii vanaisad kui ka koolilapsed, nende ühiseks jooneks on julgus, humoorikas ellusuhtumine ning rõiva saamisloo väärtustamine. 

Estonian Fashion Festival raames toimuvast Antoniuse moeetendusest otsustas Katrin osa võtta, et näidata kuidas pealtnäha väga silmatorkavaid ning julgeid esemeid on võimalik kombineerida enda igapäevasesse garderoobi. Tallinn Design House eripreemia kinnitas, et sõnum leidis kõlapinda ning nüüd on moesõpradel võimalus enda garderoobi uue kollektsiooni meistriteostega täiendada Rotermanni kvartalis asuvas kaupluses.

Kollektsioon sai alguse huvist ning soovist mõista vene kultuuri lähemalt. Reisil Peterburgi noppis Kata üles kõige värvikama tädikeste tänavamoe, ausad dressikostüümid ja ärilõunate toiduputkad ning kõrvutas selle suursuguse Ermitaaži muuseumiga. Kollektsiooni värvipalett on inspireeritud nii Ermitaaži interjöörist, kuid ka Vene köögist, kus pannil praevad sõrnikud ja potis podiseb külluslik boršisupp. Heites pilgu muuseumi sünniperioodile, leidub kollektsioonis vihjeid ka 18.-nda sajandi moe värvidele nagu “nunna kõht” ja “rase kirp”. Arhitektuurist pärit dekoorid on vormunud kangas, luues 3-mõõtmelisi motiive. Kata imetleb ja väärtustab kultuurilugusid piiride ja sajandite üleselt ning püüab seda omal moel kanda tänasesse kui kõikvõimalikke piire ületavat nähtust.

Rõivaste valmistamisel on kasutatud on palju naturaalseid ja kestvaid kangaid, kuid püütud ära kasutada ka kangajääke, mis suurtel tööstustel prügikasti läheksid.

Katrin Aasma kollektsioon “KATA “ on väljas Tallinn Design Houses aasta lõpuni.