Tallinnas avatakse unikaalne Eesti disaini esindusruum

Tallinnas avatakse unikaalne Eesti disaini esindusruum

11.05.2017

Sel kuul avab otse Tallinna südames, õdusas Rotermanni kvartalis uksed Tallinna Ettevõtlusinkubaatori rajatud disainiloome esindusruum Tallinn Design House.

Esindusruum on mõeldud Eesti disaini paremiku professionaalseks tutvustamiseks ja müügiks nii kohalikele disainisõpradele kui ka välispublikule. Kuidas esindusruumi loomise idee alguse sai ja millega täpsemalt tegemist on, selgitas Tallinna Ettevõtlusinkubaatori juhataja ning Tallinn Design House’i rajamise eestvedaja Anu Lõhmus

Artiklit saad lugeda täismahus SIIT!

Põhjamaades ainulaadse esindusruumi koduks valiti Rotermanni kvartal nii suurepärase asukoha kui ka atmosfääri tõttu. “Vaatasime kõik võimalikud asukohad Tallinnas läbi, jälgisime inimeste liikumist ja ka seda, kus liigub turist, ning leidsime, et just Rotermanni kvartal on selline hot spot, kus eraldiseisev esinduslik butiik võib tuule tiibadesse saada,” selgitab Anu asukohavalikut. “Rotermannist on kujunemas uus moodne linnasüda ja paljud, eriti noored, on selle juba omaks võtnud. Usun, et just renoveeritav ajalooline osa toob põneva keskkonna tõttu siia huvilisi veelgi. Näiteks on hea teada, et just nendes ajaloolistes ruumides on filmitud mitmeid stseene kuulsast filmist “Stalker”. Tallinn Design House asubki n-ö Stalkeri käigu vahetus läheduses.”