Nüüd Ceramics

Nüüd Ceramics

Nüüd Ceramics

Nüüd Ceramics on kaasaegse keraamika stuudio, mis on spetsialiseerunud lauanõudele ja sisustustoodetele.

Nüüd Ceramics-i tooteid loob disainer Mariana Laan. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist 2014. aastal asutas ta oma keraamika disainistuudio. Mariana töid on kajastatud mitmetes Skandinaavia juhtivates disainiajakirjades ning valitud esindama Eesti keraamikat Pariisi disaininädalal.

Esemete disainimisel lähtub ta materjalikesksusest ning lihtsatest geomeetrilistest vormidest. Olles loobunud pea igasugusest dekoratsioonist, mängivad pearolli materjali iseloom ja eripära. Toodetes kasutab ta eksperimenteerivalt erinevaid, tihti ka vastuolulisi materjale, nagu toonitud portselan, looduskivi, betoon, puit ja klaas. Kõik etapid kuni toote valmimiseni on käsitöö: prototüübi loomine, vormi valmistamine, eseme valamine, pinnatöötlus. Seetõttu omab iga ese omapära ning on unikaalne.

“Minu jaoks on kunstis ja disainis, aga ka laiemalt kõiges, mis mind ümbritseb, kompositsioonil kõige olulisem roll. Imetlen kujundeid ja ruume, millele pole nende täiusliku lihtsuse tõttu midagi lisada. Naudin kätega töötamist ja vabadust, mille annab savi ja sellele sarnanevate materjalidega töötamine.” – Mariana Laan.

Nüüd Ceramics