Kummardus

Kummardus

KUMMARDUS on jutustus Eesti disainist, kus kohtuvad looming, loodus ja traditsioonid.

Eesti silmapaistvate disainerite loome on otsesemal või varjatumal kujul põimunud inspiratsiooniga loodusest, mõjutatud traditsioonide pikaaegsest säilimisest ning kohapealsete meistrite olemasolust. KUMMARDUS soovib hoolega valitud rõhuasetuste läbi anda au kõikidele nendele komponentidele, luues sünergilise terviku tihedalt põimunud narratiivis. Viis aastaaegadest lähtuvat kollektsiooni kasutavad lisaks loomingule ja loodusele ühtse jutustuse moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive vanadest paikkondlikest jutustustest, värvisümboolikast ja rahvaluulest.

Projektis osales enam kui 50 Eesti disainerit, kelle looming on selgelt äratuntava käekirjaga, kelle väljakujunenud ikoonilised tooted on jätnud Eesti disainimaastikule jälje ning kes on näidanud üles potentsiaali rahvusvaheliseks kasvuks. Pea kaheaastase perioodi jooksul 2020-2021 toimus viis pildistamissessiooni Eesti eri paigus, mille käigus viidi disainitooted kultuurilise narratiivi loomiseks nende pärandilisse keskkonda. Kokku loodi 150 fotot ja 6 videolugu. 

KUMMARDUS oli Eesti Disainiauhindadel 2022 nomineeritud Aasta Disainitegu kategoorias.

Fotoprojekti loovjuht on Piret Puppart; fotograafid Riina Varol ja Iris Kivisalu; videograaf Robert Parelo; meigikunstnikud Mammu, Erle Taklai, Piret Sootla, Marii Lotta, Triinu-Liis Rahe; assistendid Joanne-Heleene Sõrmus, Helen Västrik ja Liisa Torsus. Projekti produtsent ja tausta- ning loodusfotode autor on Anu Lõhmus.

KUMMARDUSe lugu saab jälgida ka Instagramis @kummardus.

Tutvu KUMMARDUS projekti digikataloogiga SIIN.

KUMMARDUSe raamatut saad soetada meie esindusruumist ja VEEBIPOEST.