Tallinn Design House tähistab 3. sünnipäeva

Tallinn Design House tähistab 3. sünnipäeva

14.05.2020

17. mail kolmandat sünnipäeva tähistav Tallinn Design House kutsub külla. Seekord tähistame teistmoodi ning pakume sünnipäevanädalal 18.–23. mail külalistele huvitavaid vestlusi, kutsume vaatama MoeKunstiKino ja avame moeillustratsioonide näituse. Lisaks pakume terve järgmise nädala jooksul kõikidele showroomi külastajatele maitsvaid suupisteid Levier ja Shokomille poolt ning tervitusjooki Peenjoogivabriku Nudist poolt. Rohkem infot leiab Facebookist.
Ootame kõiki sõpru aadressil Rotermanni 14!

Sünnipäevajutte räägivad MoeKunstiKino korraldaja Helen Saluveer ja moeillustraatorJanika Sootna. Helen Saluveer jagab meiega oma pikaajalist Baltika Grupis töötamise kogemust, räägib moefilmide festivalist MoeKunstiKino ning jagab mõtteid muutuvast moemaailmast. Janika Sootna on tegutsenud moedisainerina ning nüüdseks leidnud enda tee moeillustratsioonide juurde. Tema kohta saab pisut pikemalt lugeda allpool.

Illustraator Janika Sootna endast:
Joonistamine on mõnus! Olen olnud tegus joonistaja pisikesest peale. Koolitee kulges mul läbi Pelgulinna Gümnaasiumi kunstiklassi ning lõpetasin ka EKA moekunsti erialal. Pärast seda järgnesid põnevad aastad moedisainerina Baltikas ning Christine Collection, CHR ja Monton. Pärast lapse sündi hakkasin kodus tema kõrvalt toimetades jälle joonistama.

Digitaalse joonistamise avastasin enda jaoks umbes kolm aastat tagasi, kui sain sellise ägeda vidina nagu Apple Pencil. See on siiani olnud kõige mugavam variant, et lapse kõrval kunstiga tegelda.
Need aastad on minu jaoks olnud põnevaks loominguliseks teekonnaks, et avastada kõike seda lõputut võimaluste maailma, mida pakub digitaalne illustratsioon. Katsetan erinevaid stiile, graafikat – digitaalsete pliiatsite ja pintslite valik on lõputu. Lisaks harilikule pliiatsile, värvipliitasile, pastellidele, tušile, guaššile ja akrüülile on mu jaoks seal olemas ka maailma värvid.

Mind inspireerivad huvitavad kiiksuga näod, meeldib joonistada moesketše, mängida graafilise joone ja värviga. Joonistan kuna vajan seda. Südame teeb soojaks, kui minu pildid ka teisi kõnetavad ning olen väga tänulik Tallinn Design House’ile selle võimaluse eest oma pilte eksponeerida.