Tallinn Design House koondab üle saja Eesti brändi

Tallinn Design House koondab üle saja Eesti brändi

22.05.2020

Tallinn Design House on Eesti disainerbrändide ühisturundus- ja ekspordiplatvorm, mis on mõeldud juba tegutsevatele ekspordiambitsiooniga brändidele. Tallinnas Rotermanni 14 asuv esinduskauplus on ostjatele avatud iga päev. Platvorm koondab üle saja Eesti brändi – seega valik on suur.

„Me pakume tugitegevusi brändidele ja aitame kaasa ekspordipüüdlustele,” selgitab tegevjuht Anu Lõhmus. „Tallinn Design House on platvorm ekspordikontaktide leidmiseks, veebipood ja showroom-disainikauplus.”

Euroopa Liidu toetuse abiga toimuvad ettevõtluskoolitused ning õppe- või kontaktreisid välisriikidesse. Eeloleval sügisel on plaanitud ühine välinäitus Kopenhaageni disainipäevadel. EAS-i toel loodi kaheaastane projekt, mis toetab moe- ja aksessuaaridisainerite osalemist Berliini moenädala messidel. Disainimaja aitab teha kõik hädavajalikud ettevalmistused ja rahaline toetus võimaldab brändil messile minna. Eeloleval suvel on messikeskkonnad siiski virtuaalsed ja neis osalemine on kõigile uus kogemus.

On ekslik arvata, et kui teed valmis ingliskeelse kodulehe, siis hakkavad välismaalased kohe ostma. „Ingliskeelne koduleht on alles esimene samm riigipiiride ületamisel, vaja on saavutada ka väljapaistvus soovitud sihtturul,” põhjendab Anu Lõhmus. „Ja terves maailmas korraga turundada ei jõua. Tallinn Design House korraldas eelmisel aastal showroom’i Helsingis ja turundustegevused suunati Lõuna-Soome ning Helsingi piirkonda ja sealt tehti veebipoes tõesti palju ostusid.”

Lõhmuse sõnul on paljud soomlased käinud ise Tallinna poes, valinud asjad, teinud veebitellimuse ja palunud kauba kulleriga koju saata. Samamoodi on käitunud ka ostjad USA-st ja mujalt kaugematest riikidest.

Veebipoest on tellitud ka näiteks USA-sse ja Jaapanisse. Siiski läheb kauba transport teisele mandrile kalliks, lisaks tuleb ületada tollipiirid. Ka meil töötav makselahendus ei pruugi enamikus riikides sobida. Sügiseks peaks Tallinn Design House’il valmis saama uus veebilahendus, et teha välismaalt veebi kaudu ostmine lihtsamaks.

Tallinn Design House on paljude brändide jaoks ainus edasimüüja. Disaineritele loob lisaväärtust pidevalt täienev fotopank, samuti uudis- ja persoonilood loojatest. Igal kevadel aitab disainimaja tuua värske kollektsiooni brändidest välja Tallinn Fashion Weekile ja aasta jooksul tehakse mitmeid ühiseid ülesastumisi.

Kõige rohkem koondab platvorm ehete ja aksessuaaride ning rõivabrände, aga on ka kodusisustust ja disainmööblit. „Vahest ehted ja aksessuaarid pakuvad kõige rohkem huvi, need on alati oodatud kingitused,” ütleb Anu Lõhmus.

Tegevjuht rõhutab, et läbi peavad lööma ikka brändid ise, aga tugiplatvorm püüab igati toeks olla. „Paljud disainerid on öelnud, et info ja teadmiste vahetamine, koos käimine ning planeerimine ja kulude jagamine on väärtused, mida nad hindavad.”

Artikli algallikas leitav siit.