window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-50XWDZNP5Q'); Veebiseminaride sarja avang: kriisiaja e-kaubandus ja müügi kasvatamine - Tallinn Design House
Veebiseminaride sarja avang: kriisiaja e-kaubandus ja müügi kasvatamine

Veebiseminaride sarja avang: kriisiaja e-kaubandus ja müügi kasvatamine

20.04.2020

Kriisis on võimalusi! Praegu on hea aeg valmistuda kasvamiseks ja vaadata üle oma e-poe funktsionaalsus. 16. aprillil toimunud veebiseminaril rääkis üle 20 aasta e-turunduse ja reklaami vallas tegutsenud Priit Kallas, kuidas oma e-pood tõhusalt käivitada ja seeläbi müüke kasvatada.

Toome välja 5 olulisemat soovitust, millele praegu tähelepanu pöörata:

Milline kanal toob kõige rohkem müüke?

Esimese asjana tuleks ära seadistada veebi analüütilised tööriistad ja hakata mõtestatult analüüsima oma tegevust. Tuleks üle vaadata e-poe analüütika, et teada saada, milline kanal toob kõige rohkem müüke. Tee endale selgeks, kust tuleb e-poe käive ja mis selle käibe saavutamine maksab. Sellest tulenevalt on võimalik juba edasisi tegevusi planeerida ja strateegiaid koostada.

Analüüsi ainult olulisi mõõdikuid.

Veebiseminaril käsitleti põhjalikult, milliseid näitajaid Google Analytics abiga jälgida ja kuidas nende tulemusi tõlgendada. Analüüsida tuleks vaid vajalikke mõõdikuid ja keskenduda vaid neile tulemustele, mis mõjutavad müüke. Peamised ärimõõdikud, mida veebimüügi puhul jälgida, on käive, kulu tehingu saamiseks ja tulu. „Külastuste arv ei ole eesmärk. Eesmärk on viia võimalikult palju kliente ostuni. E-kaubanduse puhul ainuke mõõdik on tehingute arv ja sisse tulnud raha“, rõhutas Kallas.

Korduvostud.

Priit Kallas selgitas, kui oluline on keskenduda korduv- ning lisaostude püüdmisele ja andis kõigile ülesandeks läbi mõelda kaks järgnevat küsimust:

*Mida teha selleks, et kõik su kliendid tuleks tagasi ja ostaks uuesti?

*Küsi endalt: Miks su klient peaks sind oma sõpradele soovitama?

Testi kliendikogemust oma e-poes.

„Kui su veebipoe avalehel ei ole pakkumisi, siis sa ei ole pood!“ rõhutas Kallas. Kasulik on testida kliendi ostukogemust e-poes, jälgides tema teekonda ostu sooritamisel: millised on need sammud, mis klient peab tegema, et sinu ettevõte üles leida ja kui juba kodulehele jõuab, siis kui lihtne on tema jaoks ostu sooritamine? Sellise testi läbiviimiseks võib kasutada enda tuttavaid või pereliikmeid. Saadud tulemuste põhjal on lihtne aru saada, kus on e-poe murekohad ja mida annaks paremaks muuta.

Kui sa veel ei tee meiliturundust, siis hakka tegema!

See on praegusel ajal üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise klientideni jõudmiseks. Teavita ja püüa oma kliente uudiskirjadeabil!

Vaata veebiseminar esimest osa järele SIIN.

Osale ka nendel seminaridel:

23.04 kell 10.00–11.30 Muudatuste juhtimine – milleks muutuvas ettevõtluskeskkonnas valmis olla? Esineja Margus Alviste

Registreeru SIIN.

28.04 kell 10.00–11.30 Loomeettevõtte finantside planeerimine ning võimalike laenude kaasamine.
Esineja Paavo Siimann

Registreeru SIIN.

30.04 kell 15.00–16.30 Uued ärimudelid muutuvas majanduskeskkonnas.  Esineja Jason Blumer

Registreeru SIIN.