VIDEO: Esimene FashionTech Talks kõnelustesari

VIDEO: Esimene FashionTech Talks kõnelustesari

30.10.2017

Septembris toimus Tallinn Design House’is esimene FashionTech Talks kõnelustesari.

Esimene kõnelustesari uuris kanga ja tehnoloogia sulandumise viise. Ükski nähtus ei seleta tehnoloogia sulandumist meie igapäeva maailma paremini kui wearable tech – tehnoloogia, mida me kanname igapäevaselt. Sensorid, juhtniidid, 3D printimine ja mikroprintimine võimaldavad laiendada riiete kandmist viisil, mida kunagi varem ei oleks ette kujutanud. Kohapeal tutvustatati lahendusi, kuidas innovatsioon kangatööstuses muudab meie arusaamu rõivaste kandmisest ja kuidas uued kangalahendused kohandavad meie identiteeti uue reaalsusega. Nägime vaipa, mis viis meid tänu spetsiaalse rakenduse kasutamisele muinasjutumaale. Samuti rõivaid, mis läbi rakenduse muutsid oma struktuuri ja mustreid ning spordiriideid, mis valgustavad pimedal ajal treenides meie teekonda.

Esimene kõnelustesari tõi kokku FashionTech arvamusliidrid üle terve maailma. Amanda Cosco Kanadast, kes on firma Electric Runway asutaja ja suhtlusnõustaja. Amanda tutvustas meile wearable tech suunda, mis võimaldab rõivaste ja aksessuaaride igapäevase kasutamise mugavamaks ning nutikamaks muuta.

Dr. Oscar Tomico Hispaaniast keskendus tekstiilitööstusele ja projekteerimisprotsessi käigus nutikate tekstiiliteenuste loomisele. Oscar on ELISAVA disaini- ja insenerikoolis disainiinseneeria juhataja, inseneribüroo juhataja ning Eindhoveni tehnoloogiaülikooli tööstusdisaini abiprofessor, töötades wearable tech arendamise valdkonnas.

Hollandist pärit kunstnik ja teadlane Anja Hertenberger tegeleb teadusuuringutega, mida on võimalik näha interaktiivsetes rajatistes ja e-tekstiilides. Tema praeguse uurimistöö teemaks on pehme elektroonika ja anduritehnoloogiaga seotud intuitsioon ja tundlikkus.

Kõnelustesaja moderaatoriks oli Dr. Kristi Kuusk Eestist. Kristi on disainer-teadur, kes töötab jätkusuutlike tekstiilide valdkonnas. Ta otsib uusi viise, kuidas tekstiil ja mood oleksid tehnoloogia toel jätkusuutlikumad.

FashionTech Talks kõnelustesarja võtab kokku T.J. Murdock poolt loodud video.

ESINEJAD:
Amanda Cosco, Kanada
http://electricrunway.com/

Dr. Oscar Tomico, Hispaania
http://www.elisava.net/en/center/agenda/oscar-tomico-head-engineering-elisava-wear-sustain

Anja Hertenberger, Holland
http://anjahertenberger.net/

Dr. Kristi Kuusk, Eesti www.kristikuusk.com