5 küsimust: Miks Sa armastad Eesti disaini, Aljona Eesmaa?

5 küsimust: Miks Sa armastad Eesti disaini, Aljona Eesmaa?

20.10.2017

Portail.ee asutaja ja peatoimetaja Aljona Eesmaa väärtustab Eesti disaini ning hindab disaineritega vahetut suhtlemist.

Miks Sina ostad Eesti disaini?

Sest meil on Eestis nii palju imelisi disainereid, kelle eduloosse ma tahan oma panuse anda ja kes, muide, loovad täpselt minu maitse järgi esemeid.

Mis Sind disainivaldkonnas võlub?

Mind võlub kõige rohkem just see kaadritagune maailm – kuidas tooteid luuakse, milliseid materjale kasutakse, milline on konkreetse eseme taustalugu. Meie väikeses Eestis on suur privileeg see, et me saame minna disainerile nii lähedale, temaga isiklikult kohtuda ja vestelda, vaadata, kuidas tema esemed sünnivad.

Kui palju Eesti disaini leiab Sinu kodust?

Täna saan uhkusega öelda, et igas toas – rõivastest-ehetest garderoobis tasside ja taldrikuteni köögis, ja siis ilutoodetest vannitoas sisustusaksessuaarideni elu-, magamis- ning söögitoas.

Kes on Sinu lemmik kohalik moelooja?

See on üks ebaõiglasemaid küsimusi. Kuna olen kodumaise disainiga nii palju ümbritsetud, siis ühte lemmikut on välja tuua võimatu (ja kindlasti oleks ainult ühe nimetamine teiste suhtes ülekohtune). Mõned lemmikud nimetan aga siiski, ja ei ole midagi teha – minimalism, kargus ja konkreetsus võlub mind jätkuvalt. Nii et aplaus selliste brändidele nagu August, KÄT, Pohjanheimo, Nüüd Creamics, Ivo Nikkolo, Tanel Veenre Jewellery, Lentsius, Liisa Soolepp ja Kelpman Textile.

Millise Eesti disaineri bränding on Sulle silma hakanud?

Pigem tooksin ühe disaineri asemel välja sellised brändid nagu Reval Denim Guild, Valhalla Living, Craftory, aga ka Tuul ja näiteks OOT-OOT.