5 küsimust: Miks Sa armastad Eesti disaini, Piret Reinson?

5 küsimust: Miks Sa armastad Eesti disaini, Piret Reinson?

14.10.2017

EASi turundusjuht Piret Reinson puutub oma töös kokku igapäevaselt disainiga ning kannab ka uhkusega kohalike disainerite loomingut.

Miks Sa ostad Eesti disaini?

Mulle väga meeldib põhjamaine disain ja Eesti disain on vaieldamatult osa põhjamaisest “disainiruumist”. Eesti disain on sama kvaliteetne ning silmapaistev ja otse loomulikult eelistan sellisel juhul Eesti disaini. Lisaks on siis võimalus rääkida Eesti lugu/lugusid.

Kui palju Eesti disaini leiab Sinu kodust?

Kodust võiks ausalt öeldes palju rohkem Eesti disaini leida. On vaase jms kodukaunistavat, aga mööbli mõttes on Eesti disaini väga vähe. Üleüldse on mul vähe asju kodus, olen hästi praktiline.

Mis sind disainivaldkonnas võlub?

Iga disaini taga on inimene oma maailma ja väärtustega. Mulle meeldib osa saada erinevatest lugudest. Kogu see disainiprotsess on väga inspireeriv. Tänu sellele, et osalen aktiivselt loomemajanduse- ja disainikogukondades, saan ka oma põhitööks palju inspiratsiooni ja uusi lahendusi.

Kes on Sinu lemmik kohalik moelooja?

Minu lemmik on juba pikemat aega Pohjanheimo. Mulle meeldivad inimesed, kes ei tee kompromisse oma loomingus ja tahavad alati parimat. Pohjanheimo puhul meeldib kõik alustades materjalist ja lõikest ning lõpetades tehnilise tööga – see kõik on äärmuslikult perfektsionistlik. Ma ise olen inimene, kelle jaoks on väga oluline areng ja püüd täiuslikkuse poole, Pohjanheimo puhul tajun seda sama, ta otsib pidevalt täiust ja julgeb võtta riske, areneda.

Millise Eesti disaineri bränding on Sulle silma hakanud? Mulle väga meeldib Marit Illisoni bränding – need armsad mustad südamed ja kõik muu, mis sinna juurde käib. See kõik haakub täiuslikult tema loomingu ja maailmaga. Selles on mingi eriline võlu ja sarm. Korralikku brändingut on ka teistel, aga tema on leidnud veel selle “miski”, mis paneb brändingu elama.