30 eksportriigiga Eesti ettevõte ALPAKA alustas ühisrahastuse kogumisega

30 eksportriigiga Eesti ettevõte ALPAKA alustas ühisrahastuse kogumisega

20.06.2018

Ühisrahastusplatvormil Fundwise alustas investeeringute kogumist ülemaailmse haardega Eesti ettevõte ALPAKA, mille edu saladus pärineb Peruust. Ettevõte müüb luksuslikke alpakavilla ja -naha tooteid, mis on müügil sisustuspoodides nii Tokyos, New Yorgis, Londonis kui ka näiteks Pariisis.

Eestlaste juhitav ALPAKA, mille peakontor ja disainer asuvad Tallinnas ning tehas Peruus, valmistab kõrgekvaliteedilisi rõivaid ja sisustuselemente, mille järgi on nõudlus isegi maailmakuulsatel sisedisaineritel, kelle klientideks on sellised tuntud inimesed nagu George Clooney, Sharon Stone, Madonna ja Simon Cowell.

Ettevõtte eesmärgiks on Fundwise’i kaudu koguda kuni  300 000 eurot. ALPAKA kaasasutaja Peeter Pappel märkis, et investeeringutega on plaanis kiirendada ettevõtte käibekasvu eksportturgudel, laiendada edasimüüjate võrgustikku, kasvatada otsemüüki lõppkliendile ning täiendada tootevalikut.

“Juba ettevõtte algusest 2007. aastal oleme külastanud sisustusmesse üle maailma, millest lähtuvalt oleme arendanud oma tootevalikut ja üha selgemaks on ka saanud ettevõtte märkimisväärne potentsiaal. Täiendavate investeeringute abil näeme võimalust suurendada otsemüüki ja saavutada kõrgemaid müügimarginaale, et kasvatada ettevõtte käivet järgneva kuue aasta jooksul ligi neljakordseks,” ütles Pappel.

ALPAKA toodete hulka kuuluvad Eestis lõppviimistluse saanud nahatooted – padjad, vaibad, voodikatted, ning Peruu tehases valmistatud villatooted – mütsid, sallid, kampsunid ja pleedid, mille disaineriks on Itaalias õppinud andekas Eesti disainer Anni Ilves. Nii naha- kui ka villatoodete toormaterjal tuleb Peruust, kus asub ligi 90 protsenti kogu maailma alpakadest.

Villatoodangu eripära seisneb selles, et alpakavill on oluliselt soojem ja pehmem kui lambavill, samas on materjal üllatavalt kerge, sobib allergikutele ja on vastupidav välisteguritele. Kui villatoodete osas on mitmeid konkurente üle maailma, siis alpakade nahast pakuvad tooteid endiselt väga vähesed ettevõtted. “Võttes arvesse, kui haruldane on alpakanahast vaipade valmistamine, siis võib öelda, et oleme nende tootmises ühed maailma suurimad,” sõnas Pappel.

ALPAKA on 2007. aastal loodud Eesti bränd, mille tooted on müügil rohkem kui 30 riigis üle maailma ja mille toodangust läheb ligi 60 protsenti ekspordiks. Peamised eksporturud on Saksamaa, Jaapan, UK, Prantsusmaa ja Holland, lisaks toimub müük ka USAsse, Venemaale ja Lähis-Idasse. Eestis on tooted müügil nii Stockmannis kui ka Kaubamajas, maailmas müüvad aga ALPAKA tooteid näiteks Unico sisustuspood Jaapanis, Wool Classics Londonis, Marina Home Dubais ja Saudi Araabias ning Fashion For Floors Monacos

Link Fundwise ühisrahastuse kampaanialehele:

https://fundwise.me/et/pitch/alpaka

Lisainfo:

Peeter Pappel

peeter@alpaka.ee

+372 516 4044

www.alpaka.ee