Digivaldkonna Tallinna tippkohtumisel tutvuti Eesti disainiga

Digivaldkonna Tallinna tippkohtumisel tutvuti Eesti disainiga

04.10.2017

Eesti Euroopa Liidu eesistumise raames toimunud digitaalvaldkonna tippkohtumine tõi 29. septembril Tallinna kokku EL-i riigipead ja valitsusjuhid. 

Lisaks digiteemadele said külalised tutvuda Eesti saavutustega disainimaailmas. Kohtumispaigaks valiti esinduslik Tallinn Design House, kus külalisi tervitasid proua Karin Ratas, proua Marina Kaljurand ja Tallinna Loomeinkubaatori juhataja Anu Lõhmus.

Külalistele anti ülevaade teenuse- ja ärimudeliinnovatsioonist nii riigiteenuste, tehnoloogiapõhiste toodete, tarbekunsti kui moe alal. Jane Oblikas Eesti Disainikeskus tutvustas disainiinnovatsiooni olemust ja Eesti e-riigi lahendusi. Keraamik Liisu Arro Arro Keraamikarääkis oma teekonnast autoriloomingu juurest portselannõude seeriatootmiseni. Click & Grow asutaja Matthias Lepp näitas uue põlvkonna nutiaeda, mille abil saab aednik olla linnakeskkonnas ja lisaks taimede silmailule tubastes tingimustes päris mahetoitu kasvatada. Inspireeriva pärastlõuna lõpuks tekitas elevust mini-moeshow, kus rõivadisainer ja multidistsiplinaarne kunstnik Marit Ilisonesitles kaamosehõngulist vintage-kollektsiooni “Longing for Sleep”. Tallinn Design House on asutatud Loomeinkubaatori poolt EAS-i ja Tallinna linna toel, eesmärgiks disaini kui innovatsiooni veduri teadvustamine, selle igapäevane rakendamine disainerilt kliendile nii toote kui teenusena ning pikas perspektiivis Eesti riigi jaoks olulise – disainerbrändide ekspordivõimekuse arendamine ja tugevdamine. Tallinn Design House on koondunud ligi 100 professionaalset ekspordipotensiaaliga Eesti disianibrändi moest mööblini.