Kuidas sa jõudsid disaini ja kostüümide maailma?
Ma arvan, et see oli edevus. Mul oli keskkoolis valida kaks kardinaalselt erinevat suunda: kas lähen Tartusse politoloogiat õppima või tulen Kunstiülikooli (praegune EKA – toim). Valisin Kunstiülikooli, kuhu mõtlesin alguses keraamikat minna õppima. Sain siiski ühel hetkel aru, et see mulle ei sobi, kuna olen pigem sotsiaalne – mulle meeldib inimeste keskel olla. Keraamiku töö on rohkem üksinda põletusahju taga istumine, kuigi see on väga rahustav ja zen tegevus. Seetõttu valisin viimasel hetkel erialaks moekunsti.
Meil oli hästi aktiivne kursus ning sellest ajast kujunes välja suur ja lai tutvusringkond. Üheksakümnendatel oli kogu loomemaastik palju homogeensem. Sellel ajal õppisin tundma näiteks Erkit ja Peeter Maria Lauritsat. Samuti moodustati siis mitmeid kunstirühmitusi nagu Rühm T, mille kutsusid ellu Raoul Kurvitz ja Urmas Muru. Sinna kuulus fotograafe, maalikunstnikke, arhitekte, muusikutest näiteks Raul Saaremets. Lisaks kuidagi elus vedas nii, et juba teisel kursusel hakkasin koostööd tegema Mati Undiga, kes oli tol ajal tõeline superstaar, tehes modernest ja nö „uut teatrit.“ Temaga koos jõudsin ma teha viisteist etendust.
Samuti suhtlesime palju filmitudengitega – sellel ajal oli seal samuti tugev kursus, kust on tulnud Rainer Sarnet, Jaak Kilmi. Sealt tulid ka esimesed filmitööd. Näiteks tegime kooliajal Marko Raadi esimese mängufilmi „Agent Sinikael“, samuti Marju Tammikuga TV Productions kaubamärgi – tootsime t-särke ja tegime ka kollektsioone. Kahjuks ei ole sellest väga palju materjale alles, sest olin ise suhteliselt kehv säilitaja.
Ühel hetkel jäi see kõik tahaplaanile ja hakkasin rohkem reklaamindusega tegelema. Selle kõrvalt tegin teatri- ja filmitöid. Kuid see oli rohkem kõrvaltegevus, mis endale vaheldust pakkus ja värskena hoidis. Ja lõpuks tuli arusaam, et veri on ikkagi paksem kui vesi. Ma tahtsin midagi teha või proovida oma brändi loomise valdkonnas. Aga ma ei ole kunagi huvitunud oma ateljeest. Näiteks minust kursus nooremad – Ketlin Bachmann, Riina Põldroos, Aldo Järvsoo – nemad on kõik endale koos ateljee loonud. Tegime kooliajal koos tellimustöid, aga minu jaoks oli see pigem väsitav.