Miurio bränd
Miurio nimi tuleneb sõnaühendist. Miu on jaapani keeles graatsiline sulg ning Rio tuleneb Rio de Janeiro nimest, mis on samba pealinn. Mõte oli näidata positiivsust, naiselikkust ja elurõõmu – seetõttu sellised sümbolid brändi identiteeti graveeritud said.
Mis on Miurio loomingule iseloomulik?
Miurio põhiväärtused on naiselikkus, eneseväljendusvabadus ja elurõõmu välja elamine. Lihtsalt see pidu, et olen olemas. See on kõige rohkem aksessuaaride poolel, aga kajastub ka sisustuspoolel.
„Kui ma kümme aastat tagasi tegevusega alustasin, siis värvid ei olnud populaarsed. Inimesed olid pigem tagasihoidlikud selles, kuidas nad ennast väljendasid sisekujunduses ja rõivastuses. Kui sa oled alustav disainer, siis tahad sa olla ekspressiivne. Mina tegin ka alguses hästi julgeid disaine, aga aja möödudes saad aru, et inimene tahab kodus rohkem puhata ning kõik võiks olla pigem loomulik, orgaaniline, harmooniline. Kui ma hakkasin fotograafiaga tegelema, siis minu stiil oli see, et mulle meeldis palju järeltöötlust teha – lisada filtreid ja tekstuure. Täna olen rohkem liikunud naturaalse pildi juurde,“ kirjeldab Rita.
Samas leiab Rita, et viimase aasta jooksul on olnud palju katsumusi ja sellest on inimestel tulnud ka julgus, et kaotada pole midagi – tahaks olla õnnelik, tahaks ennast väljendada, tahaks värve välja näidata. “Meie juures käib palju naisi, kes väärtustavad selles loomeprotsessis olevat hingetööd, mis seal taga on ja neid värve. Minu jaoks on värvid nii loomulik osa ja ma üldse ei karda neid kombineerida. Nad annavad eluvärvi ja vitamiini, mis on tohutult oluline.”
Kõige esimesed tootekategooriad
„See oli 2015. aastal, kui ma õppisin veel Kunstiakadeemias ja mõtlesin, mis võiks olla minu lõputöö. Ei olnud veel täitsa kindel, aga mul oli ambitsioon osaleda Formex messil. 2015. aasta augustis ma läksin sinna ja selle jaoks oli vaja tooteid. Siis ma tegingi esimese koostöö projekti India käsitöömeistritega. Esimesed tooted olid käsitsi tikitud diivanipadjad ja samas tehnikas tumbad. Samuti trükimustritega diivanipadjad ja siidirätikud. Nii, et esimesed siidirätikud olid aastal 2015. See mess oli küll puhtalt ärisuhete loomiseks, aga siidirätikuid ma müüsin küll kohapeal – neile olid huvilised kohe olemas,“ meenutab Rita esimesi tooteid.
Materjalid ja erinevad kollektsioonid
Täna leiab Miurio valikust näiteks siidirätikuid vähemalt 30 erineva disainiga ja siidrätikute loomisele on nad ka kõige rohkem kindlaks jäänud. Lisaks sellele on valikus sisustustooted – vaibad, diivanipadjad, tapeedid.
Läbi aastate on kõige populaarsemad kollektsioonid „Geisha,“ „Pirate Woman“ ja „Golden Roman Fountain.“ Viimane on Rooma Navona väljakul nelja jõe purskkaevu fotost sündinud muster. Eelmine aasta sündis „New Energy“ kollektsioon, mille puhul Rita tundis vajadust tõuke ja energiasüsti järgi. „Seal olid ka lillemustrid, millele on lisatud sõnumid. Toonid on hästi pastelsed ja pehmed – see väljendab seda, et pehmetel väärtustel on oluline koht,“ kirjeldab Rita.
“Mina armastan “Pirate Woman” siidirätikit. Naised alati reageerivad sellele disainile. Seda saab kanda ka näiteks seelikuna. See oli alguses nagu disainišokk. Ma mäletan veel kui Rita seda tegi ja nüüd kannan seda tihti,” jagab Viktoria.
Siidirätiku materjalide puhul kasutavad nad peamiselt satiini ja siidtvilli. Näiteks Arraku kollektsioonis tulevad värvid suurepäraselt välja ja need on satiini peale trükitud. „Meie enamasti trükime siidtvillile, mis on Hermès stiilis ja sellel on väga hea kanga drapeering ja diagonaalkude. Muuseumid tellivad enamasti satiinile, mis peegeldab valgust hästi ja sobib ka moelavadele,“ jagab Rita, milliseid materjale nad kasutavad.
Üheks oluliseks disainiks on ka „Second Skin,“ mis on Rita autorportree. „Autoportreena minu abikaasa pildistas mind ja järeltöötluses ma kasutasin hästi palju erinevaid tekstuure – näiteks kortsutatud paberit. See oli esimene siidirätik, kus ma kasutasin ka jõustavaid mantraid. See second skin on ka kaitserüü, mida on vaja loomeinimestel, et reaalses maailmas läbi lüüa oma tegevusega.“