Moonika Kase: Müstiline ja kutsuv lugu tähtedest

Moonika Kase: Müstiline ja kutsuv lugu tähtedest

15.01.2021

Tallinn Design House’ist võib uue brändina leida Moonika Kase. Põhjamaise ja minimalistliku brändi ehted ja aksessuaarid meestele ja naistele. Kuidas sai bränd alguse ja millist sõnumit see edasi kannab, vastab brändi looja ja disainer Moonika Kase.

Kes on Moonika Kase?

Moonika Kase on omanimelise brändi looja, disainer ja ehtekunstnik, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti eriala, astunud üles näitustel Eestis ja väljaspool. 2016 aastal tunnustati Moonika loodud innovatsiooni ja disaini ühendavat mansetinööpide kollektsiooni Spectre Eesti tootedisaini auhinna Bruno nominatsiooniga.

Kuidas sai bränd alguse ja milline on looming?

Bränd sai alguse soovist luua midagi selgesti eristuvat ja erilist ning jagada seda ka teistega. Loomingu hulgast leiab ehteid ja aksessuaare nii naistele kui meestele. Lisaks väikeseeriatesse koondatud loomingule on valikus ka täiesti unikaalsed ehted. Kõik tooted on autori poolt disainitud ja valmistatud Eestis ning valminud valdavalt käsitööna.

Moonika-Kase_lugu-tähtedest

Millist sõnumit bränd edasi annab?

Julgeda unistada, olla ja teha seda, mis Sind tõeliselt inspireerib. Olla ise inspiratsiooniks teistele. Märgata ja väärtustada seda, mis on päriselt oluline. Tunda ära, olla teadlik ning julgeda eksida. Osata näha kaugemale – tähtede poole. Usun, et selliselt saan kirjeldada ka oma loomingu austajaid.

Mis teeb Moonika Kase ehted eristuvaks? 

Brändi põhjamaisele, minimalistlikule loomingule annab isikupära müstiline ja kutsuv lugu tähtedest. Ehetele ja aksessuaaridele on omased puhtad ja kerged vormid ning selged jooned. Loomingus on näha armastust kunsti, skulptuuri, arhitektuuri ning graafiliste joonte vastu. Nendest mõtetest kantuna on valminud iga ehe ja seeria.

Kuidas on Moonika Kase bränd keskkonnasõbralik?

Minu eesmärgiks on tegutseda tehes teadlikult keskkonda puudutavaid eetilisi valikuid, et ettevõtlusega seotud mõju oleks võimalikult positiivne. Seda nii tootmislahenduste leidmises, kui materjalivalikus. Stuudios valmivad ehted peamiselt metallist, mis on 100% taaskasutatav materjal. Teiste materjalidena kasutan veel nt naturaalset puitu, kive, nahka jm.

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid ja võidud?

Otsus alustada väikeettevõtjana ning ettevõtlusega seotud tegevused on minu jaoks olnud väljakutse. Õpin peamiselt läbi oma tegevuste ja pean väiksemaks või suuremaks võiduks igasugust õnnestumist ja edasiliikumist.

Millised on eesmärgid tulevikuks?

Viia oma lugu edasi, kaugemale.