window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-50XWDZNP5Q'); PULO: Puidust Valgustid ja Sisustuselemendid - Tallinn Design House
PULO: Puidust Valgustid ja Sisustuselemendid

PULO: Puidust Valgustid ja Sisustuselemendid

15.09.2021

Tallinn Design House osaleb Taani disainifestivalil 3 Days of Design näitusega Shifting Shapes. Näitusel on väljas ka valgustus ja sisustuselemente tootev Eesti bränd PULO. Uurisime, mis on PULO loomingule iseloomulik ja milline on nende disainiprotsess. Küsimustele vastasid disainerid Liis Tippel ja Katrin Girin.

PULO disainerid Liis Tippel ja Katrin Girin
PULO disainerid Liis Tippel ja Katrin Girin.

Kust saate ideid uuteks disainideks?

Prototüüpimise käigus juhtub palju. Lisaks ind tegeleda uuskasutusega, mistõttu sünnib mõnigi toode omakorda meie enda tootmisjääkidest. Oleme altid avastama uusi tootmistehnoloogiaid ja valmis ära õppima uute masinate hingeelu. Näiteks sündisid PULO vaasid freespingi katsetuse “tagajärjel”.

Lisaks toodetele loote ka terviklikke sisustuslahendusi?

Valgustite disaini ja tootmise kõrvale on meil tõepoolest justkui loomuliku jätkuna tekkinud sisekujunduse temaatika. Teenus on välja kasvanud valguslahenduste projekteerimisest ja arendatud klientide vajadustest tulenevalt. Oleme siselahenduste loomisel protsessis meeleldi 0- punkist alates, et arhitektiga koostöös luua parim võimalik sisu aga naudime ka olemasolevate ruumide kohandamist ja stiliseerimist.

Meie jaoks on iga uus objekt pinget pakkuv ja seda ruumi funktsioonist sõltumatult. Tegeleme nii kodude loomisega aga ka äri- ja avalike ruumidega, mis nõuavad teistsugust lähenemist sh kliendipoolse ärilise nägemuse mõistmist, aimdust turundusest aga ka suurema koormustaluvusega materjale või tavatumaid lahendusi.

Millist sõnumit bränd edasi annab?

Raiska vähem ja ole inimlik! Tõlkeks on siinkohal meie seisukoht, et maailmas on liiga palju asjatuid asju, mistap austame “minimal living” mõtteviisi. Ja inimlikkuse temaatika kandub veidi teisendatud moel ka meie sisekujundustesse. Me loome inim-keskseid interjööre, kus on hea olla.

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid?

See on selgus, et tahe on kõige alus. Disain on mõtteviis ja vahend erinevateks lahenduskäikudeks, kuidas ideid ellu viia. Oleme veendunud, et võimalused avanevad, kui millessegi süübida piisava hulga ettevõtlikkusega.
Üldinimlik õppetund on tõik, et kõigile ei pea meeldima, esteetika on sügavalt subjektiivne.

Millised on olnud suurimad õnnestumised?

Eeldame, et siinkohal ootab küsija nominatsioonide arvu või eduelamusi konkurssidelt. Kuigi Eesti Disainiauhindadel oleme pisukese debüüdi teinud, siis meie jaoks on olulisim teadmine, et oleme saanud õppida ja areneda oma meelisvaldkonnas pea terve dekaadi.

Millised on eesmärgid tulevikuks?

Me ei alustanud seda äri mõeldes käibe- või kasuminumbritele ega ka tootmismahtudele. Ettevõtlus sündis kõrvalproduktina tegevusele, mis meid käivitab. Ind ja uudishimu on olulisem kui aastaeesmärk, mille nimel higistada. Oluline on teha südamest ja kirglikult.Keegi kunagi ütles “Doing things take time, spend it on things you love”.

Mis või kes on suurimaks inspiratsiooniks?

Meie peamine inspiratsioon tuleb materjalist, millest me oma valgusteid toodame ning loomeprotsessist, kus tegutseme tandemina. Oleme duo, kes teineteist inspireerib ja täiendab, pealgi toetub PULO 18-aastasele sõprusele.

Mida tähendab teie jaoks osalemine Taani disainifestivalil?

Ootusärevust! Kopenhaagen on oma olemuselt disainimeka, kus saame kindlasi väärt tagasisidet oma toodetele aga ka senisele tegutsemisviisile. Usume, et see saab olema tubli inspiratisoonireis.

PULO-disain-pendant-wall-and-floor-lights-scaled

Tutvu PULO toodetega:

Kodulehel: www.pulo.ee

Instagramis: @pulodisain