Sortaider: Sorteeri Stiilselt

Sortaider: Sorteeri Stiilselt

14.09.2021

Tallinn Design House osaleb Taani disainifestivalil 3 Days of Design näitusega Shifting Shapes. Näitusel on väljas ka nutikaid jäätmete sorteerimislahendusi pakkuv Sortaider. Sortaideri tooted teeb unikaalseks kasutatav materjal ja tapisüsteemiga disainilahendus. Detailidena tarnitava prügikasti või sorteerimisjaama saab ise suurema vaevata kokku panna ning selleks pole vaja ühtegi tööriista. Kõik tooted on valmistatud sertifitseeritud veekindlast kasevineerist. Ettevõtte tekkeloost ja jäätmete sorteerimisest räägib Sortaideri disainer Johannes Maltis.

Kuidas tekkis idee Sortaideri jaoks?

Kliendi vajaduste täitmisest. Näiteks kontorites oli jäätmete liigiti kogumise peamiseks takistuseks mugava ja ilusa lahenduse puudumine. Lisaks kasutajamugavusele peavad tänapäevased lahendused olema sellised, mis inspireeriksid kontorites jäätmeid liigiti koguma, sobiksid kontori interjööriga ja oleksid ka vitaalsed.

Sortaider-Tallinn-Design-House17

Mis teeb Sortaideri unikaalseks?

Eristumine teistest sorteerimis jaamadest/vahenditest nii kasutamismaterjali, tapplahenduse kui välimuse poolest. Sortaider hindab jätkusuutlikust ja seda vineeri kasutamine toote materjalina ka annab. Konteinerile Red Dot disaini andnud rahvusvaheline hindas toodet selliselt: The Container W4 waste sorting station has been designed to be appealing and intuitive, motivating the user to separate waste while still being very uncomplicated to use.

Kuidas Red Doti rahvusvaheline auhind on teie tegevust mõjutanud?

Väga hästi. Red Dot on ka teatud rahvusvaheline kvaliteedimärk, mis tõstis meie toodete ja tootmise usalduväärsust.

Kui oluline on prügi sorteerimise juures, et see olekski mugav ja inimesele võimalikult kättesaadav?

Tänapäeva elutempo juures on see väga oluline. Kindlasti aitavad kaasa juhendid, mis teevad kogu protsessi veelgi kiiremaks ja lihtsamaks.

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid?

Uute ja sama, kui mitte paremate, toodete väljamõtlemine.

Millised on olnud suurimad õnnestumised?

Meie ettevõte on väga noor, kahene alles. Nii, et meie jaoks on suurimad õnnestumised hetkel Red Dot auhind ja augustis käivitunud Hiiumaa koolide pilootprojekt.

Millised on eesmärgid tulevikuks? Kuhu suunda on veel plaan edasi liikuda?

Kasvada suuremaks nii tootmise kui tootevaliku poolest ning kasvatada eksporti. Erinevate kodulahenduste loomine on hetkel prioriteediks, lihtsad ja elegantsed tooted, mis kodukeskkonnas ei näi võõrkehana.

Mis või kes on suurimaks inspiratsiooniks?

Inspiratsioon tuleb kasutajate ideedest ja tagasisidest.

Mida tähendab teie jaoks osalemine Taani disainifestivalil 3 Days of Design?

Meie jaoks on tänavune osalemine teistkordne. See on ideaalne võimalus taaskohtuda juba olemasolevate kontaktidega ja tutvustada meie uudistooteid ning luua uusi kontakte võimalike uute edasimüüjatega.

Tutvu Sortaideri toodetega:

Kodulehel: www.sortaider.com

Instagramis: @sortaider