WOH: puhas Põhjamaine disainikeel

WOH: puhas Põhjamaine disainikeel

14.09.2021

Tallinn Design House osaleb Taani disainifestivalil 3 Days of Design näitusega Shifting Shapes. Näitusel on väljas ka Eesti mööbli ja koduaksessuaaride bränd WOH. Uurisime, mis on WOH loomingule iseloomulik ja millised on olnud suurimad õnnestumised. Küsimustele vastas Margot Vaaderpass.

Mis teeb WOHi teistest eristuvaks?

WOH Stuudio on väikeettevõte, mille eestvedajaks on disainer. Selliselt juhitud ettevõttes saavad disaineri väärtused, kvaliteedistandard ja disainikäekiri toote osaks. Uue turule toomisega ei kiirustata ning tootearenduses järeleandmisi ei tehta. Nii saabki brändi tugevuseks toode ja selle ainulaadsus.

Margot_Vaaderpass WOH
Margot Vaaderpass.

Kuidas sai bränd alguse? Kuidas tekkis idee riidepuu seeria jaoks?

WOH sai alguse konkreetsest probleemist. Olen erialalt moedisainer ja mõtisklesin riidepuude funktsionaalsuse üle üht oma moealast koolitööd esitledes. Mind häiris, et rõivad, millega olin palju vaeva näinud kippusid tihtipeale puudelt maha libisemina. Olemasolevad riidepuud ei aidanud kaasa rõivaste vormis püsimisele ega ka kaunilt eksponeerimisele. Sellest mõttest ajendatult sündis pika protsessi tulemusena WOH Classic Felt Hanger, mis sobib suurele enamusele rõivastest. Seeriaks arenes toode tänu esimestele klientidele ja nende tagasisidele. Tarvis oli komplekti sobituvaid riidepuid ka pükstele, seelikutele, suurematele ülerõivastele ning ruumi säästmiseks ka kitsamat riidepuud kergetele pluusidele. 

Mis on brändile iseloomulik? Milline on looming?

WOHi tooteid disainides otsin ilu lihtsues, ning põnevust pakun erilisema materjalikasutuse ning tehnoloogiaga. Usun, et diskreetselt eriliste sisustuselementidega on võimalik luua nauditavalt rahulik, kuid samas omanäoline atmosfäär. Eesmärgiks on kvaliteetsed ja praktilised tooted, mis pakuvad silmailu ning mugavust igapäeva ellu.

Millist sõnumit bränd edasi annab?

WOH disainib sisustuselemente, milles on tasakaal funtsionaalsuse, puhta Põhjamaise disainikeele ning jätkusuutlikkuse vahel.

Kes on teie peamine klient?

Meil on palju erakliente, kes soovivad tooteid enda koju. Olulisel kohal on aga ka ettevõtted, kes sisustavad enda ruume. Näiteks leiab meie tooteid mitmetest restoranidest, kontoritest aga ka hotellidest. Leidub ka rõivabrände, kes on enda toodete esitlemiseks valinud just WOH Riidepuude Seeria. 

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid?

Uudse idee teostus ongi tegelikult väljakutseid pakkuv. Toote valmistamine, mis on tehnoloogiliselt või vormilt tavapärane on ju lihtne. Võib ka öelda, et uue mõtte joonistamine tuleb kergesti kätte. Selleks, et uudsest ideest saaks toode, mis on visuaalselt paeluv, praktiline ja ka mõistlikult toodetav kulub tohutult aega, prototüüpimist ning mõttetööd. Seni on kõige suuremat pingutust ning ajalist investeeringut nõudnud just esimese riidepuu ideest tooteks vormimine. 

Millised on olnud suurimad õnnestumised?

Disainerile pakub suurimat rahulolu see, kui toode inimestele nii palju meeldib, et nad soovivad seda kasutada ja ka omada. Iga uus WOHi klient on sellele kinnituseks ning tekitab alati suurt heameelt. Hoopis teise tasandini küündib aga erialane tunnustus. Selles plaanis on WOH Hanger Seti punase täpiga ära märkimine ehk Red Dot Product Design 2020 rahvusvahelise tootedisainiauhinnaga pärjatuks saamine kindlasti üks südamelähedasi hetki brändi ajaloos. 

Kuidas selline tunnustus on teie tegevust mõjutanud?

See on brändile toonud palju tähelepanu, mis on aidanud jõuda rohkemate inimesteni. Disainerile annab selline äramärkimine kindlasti juurde julgust ja enesekindlust.

Millised on eesmärgid tulevikuks?

Mõtestatult ning jõudumööda laiendada brändi tootevalikut.

Kes või mis on suurimaks inspiratsiooniallikaks?

Meie kliendid ning hetked enda elust.

Tutvu WOH toodetega:

Koduleht: https://www.woh.ee/

Instagram: @wohstudio