Oot-Oot Stuudio: jätkusuutlikus läbi vastupidavuse

Oot-Oot Stuudio: jätkusuutlikus läbi vastupidavuse

14.09.2021

Tallinn Design House osaleb Taani disainifestivalil 3 Days of Design näitusega Shifting Shapes. Näitusel on väljas ka Eesti elutoamööblile keskendunud mööblifirma Oot-Oot Stuudio. Uurisime, millega ettevõte tegeleb ja millised on nende eesmärgid tulevikuks. Küsimustele vastas disainer ja tegevjuht Marko Ala.

Oot-oot2
Disainerid Marko Ala ja Joonas Torim.

Mis teeb Oot-Oot Stuudio teisteks eristuvaks?

Oot-Oot Stuudio omanikud on disainerid, kes ka ise ettevõtet igapäevaselt juhivad ja tooteid disainivad. Disainerite juhitud ettevõttes disaini osas kompromisse ei teha. Tootearendus kestab täpselt nii kaua, kuni tulemus on perfektne!

Kuidas sai bränd alguse?  

Bränd sai alguse kui Tartu Kunstikooli õpingute ajal kohtusid Joonas Torim ja Marko Ala. Ühine kirg disaini vastu viis tiheda koostööni, mille nimetasime Oot-Oot Stuudioks. Algselt sai katsetatud erinevate toodetega, kuni kujunes välja fookus mööblitööstuse ühe keerukaima valdkonna, pehmemööbli suunas.

Mis on brändile iseloomulik? Milline on looming?

Meie jaoks on oluline, et esteetika ja funktsionaalsus oleks omavahel harmoonias. Üks tugitool peab välja nägema hea, aga samas peab seal olema hea ka istuda! Armastame puhtaid ja minimalistlike vorme ning häid proportsioone.

Milline on disainiprotsess?

Disainiprotsess algab meil selgest lähteülesandest. Mida täpsemalt probleemi kirjeldame, seda selgem on sellele järgnev lahenduskäik. Visandame ideid ja hakkame tööle prototüüpidega. Tulemus on hea siis, kui meil on kaunis ja mugav toode, mida saab ka efektiivselt ja mõistlikult toota. 

Kuidas sünnivad uued disainid?

Kuna müüme oma tooteid ise, otse oma salongist lõpptarbijale, mitte edasimüügiks, siis puutume oma klientidega igapäevaselt vahetult kokku. See on disainerile parim viis tagasisideks ja uute ideede saamiseks. Võib öelda, et meid inspireerivad meie kliendid!

Mis on diivani disaini puhul oluline?

Diivanit joonistada on lihtne aga, et lõpptulemus oleks ka mugav, vajab see teadmisi ergonoomikast. Samuti on oluline mõista, et diivan on nagu skulptuur – see on kolmemõõtmeline objekt, mis peab oleva vaadeldav 360 kraadi.

Millised on olnud suurimad väljakutsed, õppetunnid?

Iga lennukas idee on suur väljakutse. Näiteks meie VOOG tugitooli arendus võttis aega 1,5 aastat. Rakendasime vormivalu tehnoloogiat, mis andis võimaluse luua õhuline ja samas ergonoomiline tugitool. Sai tehtud pea 50 prototüüpi ja investeeritud tohutul hulgal aega, kuni jõudsime lõpliku lahenduseni.

Millised on olnud suurimad õnnestumised?

Neid on palju, aga kindlasti on hea näide diivanite MOSS ja COSMO kõrval see sama tugitool VOOG. Kui oled ühte tootearendusse nii palju aega ja energiat investeerinud ja toode ka lõpuks müüb ja müüb hästi, siis järelikult tasus vaev end ära. See on disainerina parim tunne!

Millised on eesmärgid tulevikuks?

Üks meie disaini nurgakivisid on jätkusuutlikus läbi vastupidavuse. Disaineritena ettevõtet juhtides näeme, kui palju on võimalusi luua paremat teenust, mis arvestaks aina rohkem meie keskkonnaga. See on meie jaoks oluline teema, millega tegeleme täna, homme ja ka ülehomme.

Vaata lähemalt Oot-Oot Stuudio tegemiste kohta:

www.oot-oot.com

Instagram: @ootootstudio