Tallinn Design House paneb Eesti moeillustratsiooni T-särgile

Tallinn Design House paneb Eesti moeillustratsiooni T-särgile

06.07.2020

Tallinn Design House koostöös legendaarse rõivafirma Maratiga alustab projektiga, kus kodumaiste moeillustraatorite looming jõuab T-särgile. Avalöögi teeb graafik Anneli Akinde, kelle muinasjutulisest lilleprindist saab selle suve lemmik.

“Tallinn Design House soovib tutvustada ja esile tõsta Eesti moeillustratsiooni. Valisime sõnumiedastajaks võimsa meediumi: T-särgi. Lisaks unikaalsele illustratsioonile saab T-särgi näol endale rõivaeseme, mis ei lähe kunagi moestsest ta asub juba väljaspool moodi,” kommenteerib koostööd Tallinn Design House’i juhAnu Lõhmus.

Illustraator Anneli Akinde sõnul on projekt tema jaoks eriline, kuna Tallinn Design House on tema töid edukalt esindanud juba pikemat aega.“Mulle väga meeldivad koostööprojektid – need aitavad näha asju teise pilguga. See on väga värskendav.“

Akinde teekond kunstnikuks sai alguse juba varases lapsepõlves: “Joonistamise juurde tõi mind vanaisa. Kui olin nii väike, et enda arvates ise veel midagi kujutada ei osanud, siis palusin temal joonistada hobuseid, maju, inimesi… Hiljem hakkasin ise joonistama – see on alati olnud mu pelgupaik,” ütleb kunstnik.

Akinde jaoks on illustratsioonide loomine suhtlemisviis. “Peale selle armastan taimi, aga ma ei saa neid kõiki nendele kahju tegemata tuppa tuua. Joonistades muudan võimatu võimalikuks,” räägib illustraator sellest, mis kannustab teda looma.

Anneli Akinde on graafik, kes viljeleb žikleekunsti ning loob vaatemängulisi illustratsioone ja kujundusi raamatutele ja ajakirjadele. Tema loomingut iseloomustab unelev, naiselik ja muinasjutuline tunnetus. Ideid ammutab Anneli paljudest asjadest: muusikast, filmidest, raamatutest, tänaval kohatud inimestest, muuseumis nähtud piltidest ning isegi vestlustest sõpradega. Tema käekiri on saanud inspiratsiooni jaapani kunstist ja haute couture’st.

Ühe teose tööprotsess on üsna pikk – see võib võtta aega paarist päevast kuni mitmenädalani. Kõigepealt joonistab Anneli paberile erinevaid elemente, seejärel korjab elemendid kokku ning ühendab nad terviklikuks kollaažiks – nii sünnibki lõpuks pilt.

Müügile tuleb vaid 60 ANNELI AKINDE x TDH x MARAT T-särki. Särke saab alates 07.juulist seotada Tallinn Design House’is Rotermanni 14, e-poes www.tallinndesignhouse.com/pood ja Marati veebipoes.