window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-50XWDZNP5Q'); Kuldnõela nominent Triinu Pungits – sündinud muutma arusaamasid ja trende - Tallinn Design House
Kuldnõela nominent Triinu Pungits – sündinud muutma arusaamasid ja trende

Kuldnõela nominent Triinu Pungits – sündinud muutma arusaamasid ja trende

16.05.2021

Üle 15. aasta moeloojanategutsenud Triinu Pungits järgib filosoofiat, kus keha ja meel on alati omavahelises harmoonias.

Disaineri loomingu põhifookuses on uute tekstiilimustrite loomine, intrigeerivad tekstuurid ja vormid ning erilised materjalid ja nendega manipuleerimine. Kollektsioonides on kombineeritud ootamatu vormikeel koos väikse kiiksuga, mis teeb iga toote ainulaadseks ja isikupäraseks.

“Triinu Pungits bränd on inspireeritud vabadusest, ennekõike hetke emotsioonidest sündinud ja ajendatud muutma arusaamasid ja trende.

Tekstiilikunstniku taust mängib minu loomingus suurt rolli – kõik saab alguse tekstiilidest ning nende kujundamisest ja loomisest. Pean väga oluliseks kvaliteeti nii tehniliselt kui ka ideeliselt, toode peab kestma ja kandma endas väärtushinnanguid. TP brändile omaselt ei tooda ma lattu, vaid tegelen iga tellimusega eraldi. See aitab vältida üha rohkem probleemiks saavat ületootmist ja tarbimise kriisi. “

Triinu Pungitsa looming ei ole ole jõudnud massidesse, vaid on kaaslaseks just tugevale karakterile. Tallinn Design Housel on au esindada disaineri kollektsioone Rotermanni14 asuvas esindusruumis ja veebipoes. Inspiratsiooni pungil loominguga on võimalik tutvuda SIIN.

Tänavu on Triinu Pungits nomineeritud Kulnõela nominendiks. Auhinnaväärilist kollektsiooni esitleb disainer sügisesel Tallinn Fashion Weekil. “Nominatsioon tähendab edu, annab tõuget ja julgust jätkata selliselt nagu seda on siiani tehtud. Lisaks on see suur tunnustus seni tehtule. Lisaks on see suur motivatsiooni allikas, teha veel paremini.”– disainer Triinu Pungits

Triinu Pungitsa Tartus asuvas stuudios käis külas ka OP. Vaata intervjuud ETV salvestisena siit (video algusega 28:50min).